Barvení vlasů doma

10. května 2007 v 18:54 | andy |  Vlasy-rozcestník

Ještě než začnete

Před barvením si udělejte test citlivosti. Naneste malé množství barvící směsi do loketní jamky a asi dvě hodiny počkejte. Pokud vaše kůže výrazně zrudne, raději na tuhle barvu zapomeňte.

Aby nebyla barva příliš tmavá nebo příliš světlá

Týden před barvením nepoužívejte vyživující kondicionéry a vlasové kúry. Ty totiž uzavírají povrch vlasu, barva do něj hůře proniká a výsledek je mnohem méně intenzivnější než jste chtěla. Pokud máte vlasy zničené nebo vyšisované sluncem, barva může být naopak mnohem intenzivnější.

Barvení vlasů - jak na to

Barvu nanášejte od krku směrem k čelu. Nejlepší je samozřejmě přizvat si na barvení pomocníka, protože vzadu na hlavu si nevidíte. Barvu do vlasů vmačkejte rukama chráněnýma rukavicemi. Nechte barvu působit a poté ji smývejte tak dlouho, až bude z vašich vlasů stékat čirá voda. Teprve potom je umyjte šamponem. Po obarvení vlasů chvíli nepoužívejte žádné výživné kúry. Mohly by vám totiž barvu stáhnout.

Péče o barvené vlasy

Aby vám barva dlouho vydržela, používejte k péči o barvené vlasy přípravky k tomu určené.Není pravda, že ztrátu barvy způsobuje šampón. Je to naopak voda, která napomáhá rozpuštění molekul barvy. Proto je nenamáčejte zbytečně dlouho, zvláště se vyhýbejte chlórované vody v bazénech. Blednutí barvy napomáhá také déšť, vlhko a moře. Nebojte se používat kadeřnické přípravky, ty barvené vlasy nepoškozují, ba naopak je před vyblednutím chrání. Barveným vlasům neškodí ani přípravky s alkoholem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co máte radši?

Avon
Oriflame

Komentáře

1 Kája Kája | 21. června 2008 v 22:43 | Reagovat

Moc si mi tim teda nepomohla. To už všechno vim

2 Sisi Sisi | 2. listopadu 2008 v 14:26 | Reagovat

Holky serte na to já šla včera z brunety na blond a teď to mam zrzavý. Nelíbí se mi to,každej se mi směje a mam zničený vlasy:(Fakt se na to vyserte radši zajděte ke kadeřníkovi teď můžu bejt za svou blbost akorát tak naštvaná.Newim co s těma vlasama dělat:-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama